ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
Intel Core i9-14900KF (BX8071514900KF)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | Intel Raptor Lake |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Serisi | Intel Core i9 |
| İşlemci Modeli | i9-14900KF |
| Transistör Mesafesi | 10 nm |
| Bellek Türü | DDR5 |
| İşlemci Ailesi | Intel Core |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 14.Nesil Intel Core |
| İşlemci Üst Modeli | i9-14900 |
| Çıkış Dönemi | 4.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 Boşta Bekleme EPT Intel Hyper-Threading Intel Termal İzleme Intel Turbo Boost 2.0 Sanallaştırma SSE 4.2 VT-x Enhanced Intel SpeedStep Execute Dis |
| Çekirdek | 24 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 32 |
| Temel Frekans | 3.2 GHz |
| Artırılmış Frekans | 6.0 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Açık (Kilitsiz) |
| Önbellek L1 | 1.9 MB |
| Önbellek L2 | 32 MB |
| Önbellek L3 | 36 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 125 W |
| Soket | LGA1700 |
| Sıcaklık | 100 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Yok |
| ECC Bellek Desteği | Yok |
| Bellek Hızı | 5600 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 5.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 20 |
| PassMark Puanı | 59.578 |
| 2. Bellek Türü | DDR4 |
| 2. Bellek Hızı | 3200 MHz |