ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
Intel Core i5-8600 (3.1 GHz)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | Intel Coffee Lake |
| Çıkış Yılı | 2018 |
| İşlemci Serisi | Intel Core i5 |
| İşlemci Modeli | i5-8600 |
| Transistör Mesafesi | 14 nm |
| Bellek Türü | DDR4 |
| İşlemci Ailesi | Intel Core |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 8.Nesil Intel Core |
| İşlemci Üst Modeli | i5-8600 |
| Çıkış Dönemi | 2.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 Boşta Bekleme Intel Kimlik Doğrulama Intel Optane Intel Sabit Görüntü Platformu Intel SpeedStep Intel Termal İzleme Intel Transactional Synchroni |
| Çekirdek | 6 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 6 |
| Temel Frekans | 3.1 GHz |
| Artırılmış Frekans | 4.3 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Kapalı (Kilitli) |
| Önbellek L1 | 192 KB |
| Önbellek L2 | 1.5 MB |
| Önbellek L3 | 9 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 65 W |
| Soket | LGA1151 |
| Sıcaklık | 100 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Var |
| Grafik İşlemci Modeli | UHD Graphics 630 |
| ECC Bellek Desteği | Yok |
| Bellek Hızı | 2666 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 3.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 16 |
| PassMark Puanı | 11.911 |