ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
Intel Core i3-6100
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | Intel Skylake |
| Çıkış Yılı | 2015 |
| İşlemci Serisi | Intel Core i3 |
| İşlemci Modeli | i3-6100 |
| Transistör Mesafesi | 14 nm |
| Bellek Türü | DDR4 |
| İşlemci Ailesi | Intel Core |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 6.Nesil Intel Core |
| İşlemci Üst Modeli | i3-6100 |
| Çıkış Dönemi | 3.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 Boşta Bekleme Intel Hyper-Threading Intel Kimlik Doğrulama Intel SpeedStep Intel Termal İzleme Sanallaştırma SSE 4.2 VT-x |
| Çekirdek | 2 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 4 |
| Temel Frekans | 3.7 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Kapalı (Kilitli) |
| Önbellek L1 | 64 KB |
| Önbellek L2 | 512 KB |
| Önbellek L3 | 3 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 51 W |
| Soket | LGA1151 |
| Sıcaklık | 65 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Var |
| Grafik İşlemci Modeli | HD Graphics 530 |
| ECC Bellek Desteği | Yok |
| Bellek Hızı | 2133 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 3.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 16 |
| PassMark Puanı | 5.493 |
| 2. Bellek Türü | DDR3L |
| 2. Bellek Hızı | 1600 MHz |