ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
AMD Ryzen Threadripper 7980X (100-100001350WOF)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | AMD Zen 4 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen Threadripper |
| İşlemci Modeli | THR-7980X |
| Transistör Mesafesi | 5 nm |
| Bellek Türü | DDR5 |
| İşlemci Ailesi | AMD Ryzen |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 7.Nesil AMD Ryzen Threadripper |
| İşlemci Üst Modeli | THR-7980 |
| Çıkış Dönemi | 4.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 FMA3 Sanallaştırma SSE 4.2 AMD Expo AMD Precision Boost 2 AVX-512 Curve Optimizer Voltage Offsets Precision Boost Overdrive Simultaneous MultiThr |
| Çekirdek | 64 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 128 |
| Temel Frekans | 3.2 GHz |
| Artırılmış Frekans | 5.1 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Açık (Kilitsiz) |
| Önbellek L1 | 4 MB |
| Önbellek L2 | 64 MB |
| Önbellek L3 | 256 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 350 W |
| Transistör Tipi | FinFET |
| Soket | TR5 |
| Sıcaklık | 95 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Yok |
| ECC Bellek Desteği | Var |
| Bellek Hızı | 5200 MHz |
| Bellek Kanalı | 4 |
| PCIe Sürümü | 5.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 88 |
| PassMark Puanı | 136.335 |