ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
AMD Ryzen 5 7600 (100-000001015)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | AMD Zen 4 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 5 |
| İşlemci Modeli | R5-7600 |
| Transistör Mesafesi | 5 nm |
| Bellek Türü | DDR5 |
| İşlemci Ailesi | AMD Ryzen |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 7.Nesil AMD Ryzen |
| İşlemci Üst Modeli | R5-7600 |
| Çıkış Dönemi | 1.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 AMD Ryzen Master Utility FMA3 Sanallaştırma SSE 4.2 AMD Expo AMD Precision Boost 2 AVX-512 Curve Optimizer Voltage Offsets Precision Boost Overdr |
| Çekirdek | 6 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 12 |
| Temel Frekans | 3.8 GHz |
| Artırılmış Frekans | 5.1 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Açık (Kilitsiz) |
| Önbellek L1 | 384 KB |
| Önbellek L2 | 6 MB |
| Önbellek L3 | 32 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 65 W |
| Transistör Tipi | FinFET |
| Soket | AM5 (LGA 1718) |
| Sıcaklık | 95 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Var |
| Grafik İşlemci Modeli | AMD Radeon Graphics |
| Grafik İşlemci Çekirdeği | 2 |
| ECC Bellek Desteği | Var |
| Bellek Hızı | 5200 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 5.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 24 |
| PassMark Puanı | 27.095 |