ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
AMD Ryzen 5 5500X3D (100-000001504)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | AMD Zen 3 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 5 |
| İşlemci Modeli | R5-5500X3D |
| Transistör Mesafesi | 7 nm |
| Bellek Türü | DDR4 |
| İşlemci Ailesi | AMD Ryzen |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 5.Nesil AMD Ryzen |
| İşlemci Üst Modeli | R5-5500 |
| Çıkış Dönemi | 2.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 AMD Ryzen Master Utility AMD StoreMI FMA3 Sanallaştırma SSE 4.2 AMD 3D V-Cache AMD Precision Boost 2 AMD Ryzen VR-Ready Premium Simultaneous Mult |
| Çekirdek | 6 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 12 |
| Temel Frekans | 3.0 GHz |
| Artırılmış Frekans | 4.0 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Kapalı (Kilitli) |
| Önbellek L1 | 384 KB |
| Önbellek L2 | 3 MB |
| Önbellek L3 | 96 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 105 W |
| Transistör Tipi | FinFET |
| Soket | AM4 |
| Sıcaklık | 90 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Yok |
| ECC Bellek Desteği | Var |
| Bellek Hızı | 3200 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 4.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 24 |