ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
AMD Ryzen 5 5500GT (100-100001489)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | AMD Zen 3 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 5 |
| İşlemci Modeli | R5-5500GT |
| Transistör Mesafesi | 7 nm |
| Bellek Türü | DDR4 |
| İşlemci Ailesi | AMD Ryzen |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 5.Nesil AMD Ryzen |
| İşlemci Üst Modeli | R5-5500 |
| Çıkış Dönemi | 1.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AVX2 AMD StoreMI FMA3 Sanallaştırma SSE 4.2 AMD Precision Boost 2 AMD Ryzen VR-Ready Premium Simultaneous MultiThreading SSE4A SSSE3 |
| Çekirdek | 6 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 12 |
| Temel Frekans | 3.6 GHz |
| Artırılmış Frekans | 4.4 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Açık (Kilitsiz) |
| Önbellek L1 | 384 KB |
| Önbellek L2 | 3 MB |
| Önbellek L3 | 16 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 65 W |
| Transistör Tipi | FinFET |
| Soket | AM4 |
| Sıcaklık | 95 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Var |
| Grafik İşlemci Modeli | Radeon RX Vega 7 |
| Grafik İşlemci Çekirdeği | 7 |
| ECC Bellek Desteği | Yok |
| Bellek Hızı | 3200 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 3.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 16 |
| PassMark Puanı | 18.507 |