ÜRÜN
PUANI
PUANI
0
AMD Ryzen 5 2600X (3.6 GHz)
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| İşlemci Mimarisi | AMD Zen |
| Çıkış Yılı | 2018 |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 5 |
| İşlemci Modeli | R5-2600X |
| Transistör Mesafesi | 12 nm |
| Bellek Türü | DDR4 |
| İşlemci Ailesi | AMD Ryzen |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Jenerasyon | 2.Nesil AMD Ryzen |
| İşlemci Üst Modeli | R5-2600 |
| Çıkış Dönemi | 2.Çeyrek |
| Desteklediği Teknolojiler | AMD Ryzen Master Utility AMD SenseMI AMD StoreMI AMD fTPM |
| Çekirdek | 6 |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 12 |
| Temel Frekans | 3.6 GHz |
| Artırılmış Frekans | 4.2 GHz |
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| Çarpan Kilidi | Açık (Kilitsiz) |
| Önbellek L1 | 576 KB |
| Önbellek L2 | 3 MB |
| Önbellek L3 | 16 MB |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 95 W |
| Transistör Tipi | FinFET |
| Soket | AM4 |
| Sıcaklık | 95 °C |
| Dahili Grafik İşlemci | Yok |
| ECC Bellek Desteği | Yok |
| Bellek Hızı | 2933 MHz |
| Bellek Kanalı | 2 |
| PCIe Sürümü | 3.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 16 |
| PassMark Puanı | 14.469 |