ÜRÜN
PUANI
PUANI
51
Xiaomi
Xiaomi Mi 9 Explorer Edition
Ekran Boyutu
6.39 İnç
Batarya Kapasitesi
3300 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.47
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Mavi Gradyan |
| Ekran Boyutu | 6.39 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 403 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 99.52 cm² |
| Ekran Özellikleri | HDR Çizilmeye Dirençli Cam HDR10 Multi Touch Oleophobic Coating Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) Çentikli (Notch) Damla Çentikli (Water-Drop Notch) 60.000:1 Kontrast Oranı 103% NTSC 430 cd/m² (nit) Parlaklık 600 cd/m² (nit) Parlak |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran/Gövde Oranı | 84.62 % |
| Batarya Kapasitesi | 3300 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 27 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Qualcomm Quick Charge 4.0+ Hızlı Şarj (27W) |
| Kablosuz Şarj | Var |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 48 MP |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Sony Exmor Sensör (IMX586) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Hibrit Otomatik Odaklama (PDAF + CDAF) Safir Kristal Objektif Kapağı HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF) Panorama Otomatik Odaklam |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.47 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps 720p @ 240fps 720p @ 960fps 1080p @ 120fps 1080p @ 240fps 1080p @ 960fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Otomatik Odaklama Ekstra Geniş Açı (117°) Sony Exmor Sensör (IMX481) 1.0 µm Piksel 1/3 Sensör Boyutu 6 Elementli Lens 17mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 20 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu HDR Sanal Flaş Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Yapay Zeka (AI) İyileştirme Zamanlayıcı (self-timer) 1. |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 855 (SM8150) |
| CPU Frekansı | 2.84 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 2.84 GHz ARM Cortex-A76 (Kryo 485) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x 2.42 GHZ ARM Cortex-A76 (Kryo 485) |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 640 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Boy | 157.5 mm |
| En | 74.67 mm |
| Kalınlık | 7.61 mm |
| Ağırlık | 173 Gram |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam (Saydam) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| Kullanıcı Arayüzü | MI UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | MIUI 10 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Display 2X MIMO MU-MIMO MIMO Wi-Fi Direct Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC aptX AptX Adaptive aptX HD LDAC TrueWireless Stereo Plus |
| Kızılötesi | Var |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Dual-Frequency GPS |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Pusula Ortam Işığı Sensörü Ultrasonik Yakınlık Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Corning Gorilla Glass 5 Arka Kapak Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir) Smart PA (Power Amplifier) Xiaomi Game Turbo Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2019 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Şubat |
| Seri | Xiaomi Mi 9 |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 585 MHz |
| Hoparlör Özellikleri | Mono |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 6 |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Telephoto Derinlik Algısı (Bokeh) Otomatik Odaklama Optik Zoom (2x) Samsung S5K3M5 Sensör 1.0μm Piksel 6 Elementli Lens 50mm |
| Kablosuz Şarj Özellikleri | Kablosuz Hızlı Şarj Kablosuz Hızlı Şarj (20W) |
| RAM Kanalları | Çift Kanal |
| DxOMark 2017 v2 | 107 Puan |