ÜRÜN
PUANI
PUANI
47
Tecno Camon 40 (8 GB / 256 GB) (CM5)
Ekran Boyutu
6.78 İnç
Batarya Kapasitesi
5200 mAh
Hızlı Şarj
Var
İkinci Arka Kamera
Var
Bellek (RAM)
8 GB
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Beyaz Mavi Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.78 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 393 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Alanı | 109.49 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) Ekran İçinde Ön Kamera |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran/Gövde Oranı | 89.36 % |
| Batarya Kapasitesi | 5200 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 45 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (45W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Bypass Charge 23 Dakikada %50 Dolum |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Flicker Sensör HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Panorama Otomatik Odaklama Sony Lytia LYT700C Sensör 2.00µm Piksel |
| Flaş | 2 LED |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu 89° Açılı |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio G100 |
| CPU Frekansı | 2.2 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Boy | 164.16 mm |
| En | 74.64 mm |
| Kalınlık | 7.34 mm |
| Ağırlık | 177 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 15 (V) |
| Kullanıcı Arayüzü | HiOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | HiOS 15 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Kızılötesi | Var |
| Navigasyon Özellikleri | GPS GLONASS |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX6 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos Karanlık Mod (Dark Mode) Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir) Sanal RAM Artırma (8GB) Yüz Tanımlama 3 Yıl Güncelleme Garantisi 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Mart |
| Seri | Tecno Camon |
| GPU Frekansı | 1000 MHz |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Radyo | Var |
| Video Oynatma | 10.72 Saat |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Var |
| Geekbench 6 Single Core | 740 Puan |
| Geekbench 6 Multi Core | 2.005 Puan |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 1.670 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.526 W/kg |
| Kutu İçeriği | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı SIM Çıkartma İğnesi USB Güç Adaptörü (45W) USB Kablosu |
| Alt Seri | Tecno Camon 40 |
| Kullanım Kılavuzu | Tecno Camon 40 Kullanım Kılavuzu |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 43 Dakika |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB |
| LED Özelliği | Arka Kapakta |