ÜRÜN
PUANI
PUANI
57
Sony Xperia 1 VI
Ekran Boyutu
6.5 İnç
Batarya Kapasitesi
5000 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.9
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Gümüş Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.5 İnç |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 396 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 103.71 cm² |
| Ekran Özellikleri | Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) HDR Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı BT.2020 (REC.2020) Renk Uzayı Çerçevesiz Tasarım DCI-P3 100% 240 Hz Screen Touch Response |
| Ekran/Gövde Oranı | 86.51 % |
| Batarya Kapasitesi | 5000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 30 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | USB PD (Power Delivery) Hızlı Şarj (30W) |
| Kablosuz Şarj | Var |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 30 Dakikada %50 Dolum |
| Kamera Çözünürlüğü | 48 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel) RGBC-IR Renk Sensörü Zeiss Tessar T* Kaplama Hibrit Otomatik Odaklama (Hybrid Autofocus) Carl Zeiss Mercek HDR RAW Kayıt Yapabilme Otomatik Odaklama Sony Exmor |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.9 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.35 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | HDR HDR (4K) Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Optical SteadyShot Video Kayıt SteadyShot Video Kayıt SteadyShot Video Kayıt (Intelligent Active Mode) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 2160p @ 24fps 2160p @ 30fps 2160p @ 60fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 2160p @ 120fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Otomatik Odaklama Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Ekstra Geniş Açı (123°) 1/2.5 1.4μm Piksel 16mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/2.9 İnç |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu HDR Sanal Flaş SteadyShot Video Kayıt Gesture Shot Gülümseme Algılama 1.22μm Piksel 24mm 83° Açılı |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (SM8650-AB/AC) |
| CPU Frekansı | 3.3 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 3.3 GHz ARM Cortex-X4 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 2x 2.9 GHz ARM Cortex-A720 3x 3.1 GHz ARM Cortex-A720 |
| 2. Yardımcı İşlemci | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A520 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno (Snapdragon 8 Gen 3) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Boy | 162 mm |
| En | 74 mm |
| Kalınlık | 8.2 mm |
| Ağırlık | 192 Gram |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 14 (U) |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | 3 Band (2.4/5/6GHz) Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Hotspot MiraCast |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Bluetooth Özellikleri | aptX AptX Adaptive aptX HD LDAC |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Galileo QZSS |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX8 IPX5 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Corning Gorilla Glass Victus Arka Kapak Dolby Atmos DSEE HX DSEE Ultimate Google Cast Hi-Res Audio Sertifikası HWA (Hi-Res Wireless Audio) Kablosuz Şarj ile Başka Cihazları Şarj Edebilme PS4 Remote Play Vapor-Chamber Soğutma 3 Yıl Güncelleme Garantisi 4 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) DisplayPort DisplayPort (4K@60fps) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | eSIM Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Duyurulma Tarihi | 2024, Mayıs |
| Seri | Sony Xperia 1 |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 903 MHz |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| USB Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass Victus 2 |
| Odak Uzaklığı | 24 mm |
| Video Oynatma | 36 Saat |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.3 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Periscope Zoom Telephoto Makro (Macro) Çekim Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) Değişken Diyafram (F2.3-F3.5) Optik Zoom (3.5x) Optik Zoom (7.1x) Telefoto Makro (4cm) 1.0μm Piksel 28° Açılı 85mm 170mm |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1.5 TB |