ÜRÜN
PUANI
PUANI
48
Realme
realme X7 Pro
Ekran Boyutu
6.55 İnç
Batarya Kapasitesi
4500 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.8
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Beyaz Kırmızı |
| Ekran Boyutu | 6.55 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 402 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 103.28 cm² |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera 6.000.000:1 Kontrast Oranı 60.000:1 Kontrast Oranı 103% NTSC 240 Hz Screen Touch Response 1200 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran/Gövde Oranı | 85.53 % |
| Batarya Kapasitesi | 4500 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 65 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (65W) Super Dart Charge |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 64 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) HDR Panorama Otomatik Odaklama Makro (Macro) Çekim (4 cm) Sony Exmor Sensör (IMX686) 6 Elementli Lens 78.6° Açılı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 60fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps 2160p @ 60fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 240fps 1080p @ 120fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.3 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Ekstra Geniş Açı (119°) 5 Elementli Lens 15.7mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.45 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu HDR Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt Time-lapse (Hyperlapse) Panorama Selfi Yüz Algılama 5 Elementli Lens 80° Açılı 1080p @ 120fps Ka |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 1000+ |
| CPU Frekansı | 2.6 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.6 GHz ARM Cortex-A77 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G77 MC9 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.1 |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Boy | 160.8 mm |
| En | 75.1 mm |
| Kalınlık | 8.5 mm |
| Ağırlık | 184 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC aptX aptX HD LDAC SBC |
| Navigasyon Özellikleri | GPS BDS GLONASS Galileo QZSS Dual-Frequency GPS |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Hi-Res Audio Sertifikası Vapor-Chamber Soğutma |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2020 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Eylül |
| Seri | realme X |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 5 |
| Odak Uzaklığı | 26 mm |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 35 Dakika |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim |
| 4. Arka Kamera | Var |
| 4. Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| 4. Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| 4. Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |