ÜRÜN
PUANI
PUANI
48
Realme
realme X50 Pro 5G
Ekran Boyutu
6.44 İnç
Batarya Kapasitesi
4200 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.8
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Kırmızı Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.44 İnç |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 409 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 99.23 cm² |
| Ekran Özellikleri | HDR HDR10+ Çizilmeye Dirençli Cam HDR10 Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera 2.000.000:1 Kontrast Oranı (Maks.) 105% NTSC 1000 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran/Gövde Oranı | 84.09 % |
| Batarya Kapasitesi | 4200 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 65 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Qualcomm Quick Charge 3.0 USB PD (Power Delivery) Hızlı Şarj (65W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 64 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Samsung ISOCELL Bright GW1 Sensör HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü Panorama RAW Kayıt Yapabilme Otomatik Odaklama Makro (Macro) Çekim (3 cm) 0.8μm (1.6μm) Piksel 6 El |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.7 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Portre Modu (Bokeh) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 720p @ 60fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 960fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.3 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Makro (Macro) Çekim Ekstra Geniş Açı (119°) 5 Elementli Lens 15mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.5 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu Video Kayıtta Portre Modu HDR Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt Time-lapse (Hyperlapse) Yapay Zeka (AI) İyileştirme Panorama Selfi Son |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250) |
| CPU Frekansı | 2.84 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 2.84 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x 2.4 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 650 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| RAM Tipi | LPDDR5 |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 3.0 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Boy | 158.96 mm |
| En | 74.24 mm |
| Kalınlık | 8.9 mm |
| Ağırlık | 205 Gram |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC aptX aptX HD LDAC SBC |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Dual-Frequency GPS GPS (L1 + L5) NavIC |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Hi-Res Audio Sertifikası Karanlık Mod (Dark Mode) Vapor-Chamber Soğutma Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2020 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Şubat |
| Seri | realme X |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 587 MHz |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 5 |
| Odak Uzaklığı | 26 mm |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| AnTuTu Puanı v8 | 592.500 Puan |
| Geekbench 5 Single Core | 910 Puan |
| Geekbench 5 Multi Core | 3.175 Puan |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 35 Dakika |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.5 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Telephoto Optik Zoom (2x) 5 Elementli Lens 54mm |
| Planlanan Yükseltilebilir Versiyon | Android 11 (R) |
| 4. Arka Kamera | Var |
| 4. Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| 4. Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| 4. Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) 88.8° Açılı |
| İkinci Ön Kamera | Var |
| İkinci Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Ön Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Ön Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Ekstra Geniş Açı (105°) 5 Elementli Lens |