ÜRÜN
PUANI
PUANI
64
Realme
realme GT8 Pro
Ekran Boyutu
6.79 İnç
Batarya Kapasitesi
7000 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.8
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Beyaz Mavi Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.79 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1440x3136 (QHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | QHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 508 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 144 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.59:9 |
| Ekran Alanı | 112.55 cm² |
| Ekran Özellikleri | Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) HDR HDR10 Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Islak Parmak Algılama Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) DC Dimming Ekran İçinde Ön Kamera Full DC Dimming 10bit Renk Derinliği 1000 cd/m² (nit) Pa |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 90.49 % |
| Batarya Kapasitesi | 7000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 120 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (120W) |
| Kablosuz Şarj | Var |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 79 Dakikada Kablosuz Tam Dolum |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü Panorama RAW Kayıt Yapabilme Otomatik Odaklama Karma Kızılötesi (Hybrid IR) Filtresi Dahili QR Kod Okuyucu Ricoh GR Camera Zamanlayıc |
| Flaş | 2 LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 4320p (Ultra HD) 8K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dolby Vision Kayıt HDR HDR (4K) Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (4K) HDR (4K) 120fps HDR (4K) 60fps Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) 10-bit LOG |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 720p @ 60fps 1080p @ 120fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 120fps 2160p @ 30fps 2160p @ 60fps 4320p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 240fps 720p @ 480fps 1080p @ 120fps 1080p @ 240fps 2160p @ 120fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.0 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Ekstra Geniş Açı (116°) 1/2.88 6 Elementli Lens 16mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.4 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu HDR Sanal Flaş Gesture Shot Time-lapse (Hyperlapse) Panorama Selfi Video HDR 5 Elementli Lens 24mm 1080p @ 60fps Kayıt |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU Frekansı | 4.61 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 4.61 GHz |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 3.63 GHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 840 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 3 nm |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| RAM Tipi | LPDDR5X |
| Dahili Depolama | 512 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 12/16GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512GB/1TB Depolama seçeneği var |
| Boy | 161.8 mm |
| En | 76.87 mm |
| Kalınlık | 8.3 mm |
| Ağırlık | 214 Gram |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 16 (B) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | realme UI 7.0 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Display 2X MIMO MIMO Wi-Fi Hotspot 160MHz |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 6.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC aptX aptX HD LC3 LDAC LHDC LHDC 5.0 SBC |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Galileo QZSS Dual-Frequency GPS GPS (L1 + L5) Galileo (E1 + E5a) QZSS (L1 + L5) BeiDou (B1I + B1C + B2a) |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü Hall Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) Karanlık Mod (Dark Mode) Vapor-Chamber Soğutma Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Ekim |
| Seri | realme GT |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 1200 MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde Ultrasonic Sensör |
| Odak Uzaklığı | 22 mm |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 43 Dakika |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 200 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.6 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Telephoto Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) Otomatik Odaklama Optik Zoom (3x) 1/1.56 İnç Sensör Boyutu 5 Elementli Lens 65mm 70mm 120x Dijital Zoom |
| Kablosuz Şarj Özellikleri | Kablosuz Hızlı Şarj Kablosuz Hızlı Şarj (50W) |
| Ağırlık Seçenekleri | 218 (Diğer) Gram |