ÜRÜN
PUANI
PUANI
60
Realme
realme GT 7T
Ekran Boyutu
6.8 İnç
Batarya Kapasitesi
7000 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.8
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Mavi |
| Ekran Boyutu | 6.8 İnç |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1264x2780 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 449 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.8:9 |
| Ekran Alanı | 112.15 cm² |
| Ekran Özellikleri | Dolby Vision HDR HDR10+ HDR10 Multi Touch Eldiven Uyumu (GloveTouch) DCI-P3 Renk Uzayı Islak Parmak Algılama Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) DC Dimming DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera 5.000.000:1 Kontrast Oranı 10bit Renk Deri |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 90.89 % |
| Batarya Kapasitesi | 7000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 120 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (120W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Silicon-carbon 15 Dakikada %50 Dolum |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü Panorama Otomatik Odaklama Dahili QR Kod Okuyucu Sony Exmor Sensör (IMX896) Zamanlayıcı 1.0µm Piksel |
| Flaş | LED (Halka) |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps 2160p @ 60fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Ekstra Geniş Açı (112°) 1/4 Sensör Boyutu 1.12μm Piksel 5 Elementli Lens 16mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.4 |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/2.74 İnç |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu HDR Sanal Flaş Gesture Shot Time-lapse (Hyperlapse) Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Panorama Selfi Sony Exmor Sensör (IMX615) 0.8μm Piks |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 8400 |
| CPU Frekansı | 3.25 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 3.25 GHz ARM Cortex-A725 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x 3.0 GHz ARM Cortex-A725 |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 2.1 GHz ARM Cortex-A725 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G720 MC7 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| RAM Tipi | LPDDR5X |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 4.0 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 12/16GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512GB/1TB Depolama seçeneği var |
| Boy | 162.42 mm |
| En | 75.97 mm |
| Kalınlık | 8.25 mm |
| Ağırlık | 202 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 15 (V) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | realme UI 6.0 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Display Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 6.0 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Galileo QZSS Dual-Frequency GPS GPS (L1 + L5) QZSS (L1 + L5) BeiDou (B1I+B1C+B2a+B2b) Galileo (E1 + E5a + E5b) NavIC |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Hi-Res Audio Sertifikası Karanlık Mod (Dark Mode) Sanal RAM Artırma (12GB) Vapor-Chamber Soğutma Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Mayıs |
| Seri | realme GT |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 1300 MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | ArmorShell Tempered Glass |
| Radyo | Yok |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 40 Dakika |