ÜRÜN
PUANI
PUANI
68
Realme
realme 16 Pro+
Ekran Boyutu
6.8 İnç
Batarya Kapasitesi
7000 mAh
Hızlı Şarj
Var
İkinci Arka Kamera
Var
Bellek (RAM)
12 GB
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Altın Gri Pembe |
| Ekran Boyutu | 6.8 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1280x2800 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 453 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 144 Hz |
| Ekran Alanı | 112.55 cm² |
| Ekran Özellikleri | HDR HDR10 Multi Touch Eldiven Uyumu (GloveTouch) DCI-P3 Renk Uzayı Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) DC Dimming DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera 5.000.000:1 Kontrast Oranı 10bit Renk Derinliği 240 Hz Screen Touch Response 600 cd/ |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 90.84 % |
| Batarya Kapasitesi | 7000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 80 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (80W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Bypass Charge |
| Kamera Çözünürlüğü | 200 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Color temperature sensor HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü Panorama Otomatik Odaklama Dahili QR Kod Okuyucu Samsung ISOCELL HP5 Sensor Zamanlayıcı |
| Flaş | 2 LED |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | HDR HDR (4K) Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps 2160p @ 60fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Ekstra Geniş Açı (115°) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu Time-lapse (Hyperlapse) Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Panorama Selfi 1080p @ 60fps Kayıt |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (SM7750-AB) |
| CPU Frekansı | 2.8 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 2.8 GHz |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.4 GHz |
| 2. Yardımcı İşlemci | 3x 1.8 GHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 722 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| RAM Tipi | LPDDR5X |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 3.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Boy | 162.45 mm |
| En | 76.27 mm |
| Kalınlık | 8.49 mm |
| Ağırlık | 203 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 16 (B) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | realme UI 7.0 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Display Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Kızılötesi | Var |
| Navigasyon Özellikleri | GPS BDS GLONASS Galileo QZSS |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9K |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Yüz Tanımlama 3 Yıl Güncelleme Garantisi 4 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Duyurulma Tarihi | 2026, Ocak |
| Seri | realme 16 |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 1150 MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass |
| Kayıpsız Yakınlaştırma | 2 x |
| Oyun | 9.3 Saat |
| Video Oynatma | 21 Saat |
| Video Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| Müzik Oynatma | 125.5 Saat |
| Müzik Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Telephoto Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) Optik Zoom (3.5x) 120x Dijital Zoom |
| Ağırlık Seçenekleri | 198 (Pembe) Gram |