ÜRÜN
PUANI
PUANI
49
Realme
realme 16 5G
Ekran Boyutu
6.57 İnç
Batarya Kapasitesi
7000 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.8
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Beyaz |
| Ekran Boyutu | 6.57 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2372 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 397 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.8:9 |
| Ekran Alanı | 104.77 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Islak Parmak Algılama Çerçevesiz Tasarım DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera 10bit Renk Derinliği 240 Hz Screen Touch Response 1000 cd/m² (nit) Parlaklık 1400 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) 2160Hz PWM Dimming 4200 cd/m² (nit) Par |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 88.09 % |
| Batarya Kapasitesi | 7000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 60 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (60W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Color temperature sensor Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu Panorama Otomatik Odaklama Dahili QR Kod Okuyucu Sony IMX852 Sensor Zamanlayıcı 5 Elementli Lens 75° Açılı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 720p @ 60fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps 720p @ 240fps 1080p @ 120fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.4 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu Sanal Flaş Time-lapse (Hyperlapse) Panorama Selfi 5 Elementli Lens 86° Açılı |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 6400 |
| CPU Frekansı | 2.5 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.5 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.2 |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var |
| Boy | 158.3 mm |
| En | 75.13 mm |
| Kalınlık | 8.1 mm |
| Ağırlık | 183 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | realme UI 7.0 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) VoWiFi (Wi-Fi Araması) Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC aptX aptX HD LDAC LHDC SBC |
| Kızılötesi | Var |
| Navigasyon Özellikleri | GPS BDS GLONASS Galileo QZSS |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9K |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Karanlık Mod (Dark Mode) Ters Şarj (5W) Vapor-Chamber Soğutma Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Duyurulma Tarihi | 2026, Ocak |
| Seri | realme 16 |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 1072 MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | AGC Dragontrail DT-STAR D+ |
| Radyo | Yok |
| Oyun | 10.78 Saat |
| Video Oynatma | 20.87 Saat |
| Video Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| Müzik Oynatma | 118.05 Saat |
| Müzik Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| Şarj Döngü Sayısı (Üretici) | 1600 Döngü |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |