ÜRÜN
PUANI
PUANI
49
Realme
realme 14T
Ekran Boyutu
6.67 İnç
Batarya Kapasitesi
6000 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.8
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Pembe Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.67 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 395 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 107.01 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Çerçevesiz Tasarım DCI-P3 111 Ekran İçinde Ön Kamera 6.000.000:1 Kontrast Oranı 180 Hz Dokunma Tepki Hızı 2100 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran/Gövde Oranı | 86.7 % |
| Batarya Kapasitesi | 6000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 45 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (45W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Panorama Otomatik Odaklama OmniVision OV50D Sensör 5 Elementli Lens 76° Açılı |
| Flaş | 2 LED (Halka) |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2.88 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 720p @ 60fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | 1/5” Sensör Boyutu 3 Elementli Lens 89° Açılı |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.4 |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/3.09 İnç |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu Sanal Flaş Time-lapse (Hyperlapse) Panorama Selfi Sony IMX480 Sensör 4 Elementli Lens 23mm 85° Açılı |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 6300 |
| CPU Frekansı | 2.4 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.4 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Boy | 163.15 mm |
| En | 75.65 mm |
| Kalınlık | 7.97 mm |
| Ağırlık | 196 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 15 (V) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | realme UI 6.0 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS BDS GLONASS Galileo QZSS |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Hi-Res Audio Sertifikası Karanlık Mod (Dark Mode) Vapor-Chamber Soğutma Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Nisan |
| Seri | realme 14 |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 1072 MHz |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Odak Uzaklığı | 27 mm |
| Oyun | 12.5 Saat |
| Video Oynatma | 17.2 Saat |
| Video Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| Konuşma Süresi (4G) | 54.3 Saat |
| Enerji Sınıfı | A |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 61 saat 27 dakika |
| Düşme Direnci Sınıfı | C |
| Onarılabilirlik Sınıfı | B |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1600 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP68 |