ÜRÜN
PUANI
PUANI
54
Huawei Pura X
Ekran Boyutu
6.3 İnç
Batarya Kapasitesi
4720 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.6
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Beyaz Gri Kırmızı Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.3 İnç |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1320x2120 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Alanı | 114.64 cm² |
| Ekran Özellikleri | Katlanabilir (Foldable) Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) HDR Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) DC Dimming Ekran İçinde Ön Kamera HDR Vivid 10bit Renk Derinliği 300 Hz Dokunma Tepki Hızı 1440 Hz PWM Dimming 25 |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 87.3 % |
| Batarya Kapasitesi | 4720 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 66 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (66W) |
| Kablosuz Şarj | Var |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Color temperature sensor HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF) Panorama Otomatik Odaklama Sesli komut Gülümseme yakalama Zamanlayıcı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.6 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video Kayıt Özellikleri | HDR Dijital görüntü sabitleyici (EIS) HDR Vivid Kayıt Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 40 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 10.7 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu Arka Kamera Ortak Kullanım |
| Yonga Seti (Chipset) | Huawei Kirin 9020 |
| CPU Frekansı | 2.5 GHz |
| CPU Çekirdeği | 12 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.5 GHz |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.15 GHz |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.6 GHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Maleoon 920 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 12/16GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512GB/1TB Depolama seçeneği var |
| Boy | 143.2 mm |
| En | 91.7 mm |
| Kalınlık | 7.15 mm |
| Ağırlık | 195.9 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| İşletim Sistemi | HarmonyOS |
| İşletim Sistemi Versiyonu | HarmonyOS 5 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) 1024QAM 8x8 MIMO 2X MIMO MU-MIMO MIMO Wi-Fi Direct Wi-Fi Hotspot EHT160 |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.2 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC BLE L2HC L2HC HD LDAC SBC |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Galileo QZSS Dual-Frequency GPS GPS (L1 + L5) QZSS (L1 + L5) BeiDou (B1I+B1C+B2a+B2b) Galileo (E1 + E5a + E5b) NavIC |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX8 |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü Hall Sensörü |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) Hızlı Kablosuz Şarj Etme (7.5W) Karanlık Mod (Dark Mode) Kolay Arayüz (Easy Mode) Tek Elde Kullanım Modu Ters Şarj (5W) Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Mart |
| Seri | Huawei Pura |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| USB Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Radyo | Yok |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Telephoto Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) Optik Zoom (3.5x) |
| İkinci Ekran (Arka) | Var |
| İkinci Ekran Boyutu | 3.5 İnç |
| İkinci Ekran Çözünürlüğü | 980x980 Pixel |
| İkinci Ekran Özellikleri | DCI-P3 Renk Uzayı Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) OLED Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) 120 Hz Ekran Yenileme Hızı 240 Hz Screen Touch Response 1440 Hz PWM Dimming |
| Kablosuz Şarj Özellikleri | Kablosuz Hızlı Şarj Kablosuz Hızlı Şarj (40W) |
| Ağırlık Seçenekleri | 193.7 (Deri) Gram |
| İkinci Ekran Yoğunluğu | 396 PPI |
| 4. Arka Kamera | Var |
| 4. Arka Kamera Çözünürlüğü | 1.5 MP |
| 4. Arka Kamera Özellikleri | Multi-Spectrum Colour Temperature Sensor |
| Kalınlık (Katlanmış Durumda) | 15.1 mm |
| Boy (Katlanmış/Açılmış) | 91.7 mm |
| En (Katlanmış/Açılmış Durumda) | 74.3 mm |