ÜRÜN
PUANI
PUANI
57
Huawei Mate XT
Ekran Boyutu
6.4 İnç
Batarya Kapasitesi
5600 mAh
Hızlı Şarj
Var
Diyafram Açıklığı
F1.4
İkinci Arka Kamera
Var
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Kırmızı |
| Ekran Boyutu | 6.4 İnç |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1008x2232 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 383 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 98.88 cm² |
| Ekran Özellikleri | Katlanabilir (Foldable) Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) 7.9" İkinci Ekran 10bit Renk Derinliği 10.2" Üçüncü Ekran 240 Hz Screen Touch Response 300 Hz Dokunma Tepki Hızı 144 |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 85.86 % |
| Batarya Kapasitesi | 5600 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 66 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (66W) |
| Kablosuz Şarj | Var |
| Değişir Batarya | Yok |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Multi-Spectrum Colour Temperature Sensor Portre Modu (Bokeh) Çift Aralıklı Diyafram (Dual Aperture) HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF) Panorama Otomatik Odaklama Sesli kom |
| Diyafram Açıklığı | F1.4 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 60 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | HDR Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps 2160p @ 60fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı 13mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu HDR Sesle Komut Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt Time-lapse (Hyperlapse) Zamanlayıcı (self-timer) Arka Kamera Ortak Kullanım Dijital |
| Yonga Seti (Chipset) | Huawei Kirin 9010 |
| CPU Frekansı | 2.3 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 2.3 GHz Taishan |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x 2.18 GHz Taishan |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.55 GHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Maleoon 910 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| Bellek (RAM) | 16 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512/1TB Depolama seçeneği var |
| Boy | 156.7 mm |
| En | 73.5 mm |
| Kalınlık | 7.45 mm |
| Ağırlık | 298 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| İşletim Sistemi | HarmonyOS |
| İşletim Sistemi Versiyonu | HarmonyOS 4.2 |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) VoWiFi (Wi-Fi Araması) 4096 QAM 8x8 MIMO 2X MIMO MU-MIMO MIMO HE160 Wi-Fi Direct Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.2 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC L2HC HD LDAC SBC |
| Kızılötesi | Var |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Galileo QZSS Dual-Frequency GPS GPS (L1 + L5) QZSS (L1 + L5) BeiDou (B1I+B1C+B2a+B2b) Galileo (E1 + E5a + E5b) NavIC |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü Hall Sensörü Barometre |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Projeksiyonu Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Hızlı Kablosuz Şarj Etme (7.5W) Kablosuz Şarj ile Başka Cihazları Şarj Edebilme Karanlık Mod (Dark Mode) Ultra Geniş Bant (UWB) Uydu ile Çift Yönlü Mesajlaşma (Beidou) Yüz Tanımlama |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) DisplayPort DisplayPort (1.2) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Duyurulma Tarihi | 2024, Eylül |
| Seri | Huawei Mate |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| GPU Frekansı | 950 MHz |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| USB Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Odak Uzaklığı | 24 mm |
| Radyo | Yok |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |
| Alt Seri | Huawei Mate X |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F3.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Periscope Zoom Telephoto Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) Optik Zoom (5.5x) 125mm |
| İkinci Ekran (Arka) | Var |
| İkinci Ekran Boyutu | 7.9 İnç |
| İkinci Ekran Çözünürlüğü | 2048x2232 Pixel |
| İkinci Ekran Özellikleri | Katlanabilir (Foldable) Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) OLED 240 Hz Screen Touch Response 1440 Hz PWM Dimming |
| Kablosuz Şarj Özellikleri | Kablosuz Hızlı Şarj Kablosuz Hızlı Şarj (50W) |
| Diğer Adları | Huawei Mate XT Ultimate Design |
| İkinci Ekran Yoğunluğu | 383 PPI |
| Diyafram Açıklığı (Maks) | F4.0 |
| Not | Google Mobil Hizmetler (GMS) ön yüklü gelmemektedir. |
| Kalınlık (En İnce Noktada) | 4.75 mm |
| Boy (Katlanmış/Açılmış) | 156.7 mm |
| En (Katlanmış/Açılmış Durumda) | 219 mm |
| Üçüncü Ekran | Var |
| Üçüncü Ekran Boyutu | 10.2 İnç |
| Üçüncü Ekran Çözünürlüğü | 2232x3184 Pixel |
| Üçüncü Ekran Yoğunluğu | 381 PPI |
| Üçüncü Ekran Özellikleri | Katlanabilir (Foldable) Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) OLED 240 Hz Screen Touch Response 1440 Hz PWM Dimming |