ÜRÜN
PUANI
PUANI
49
Fairphone 6
Ekran Boyutu
6.31 İnç
Batarya Kapasitesi
4415 mAh
Hızlı Şarj
Var
İkinci Arka Kamera
Var
İkinci Arka Kamera Diyafram
F2.2
DİĞER SATICILAR
0 MağazaŞu an için aktif fiyat bulunamadı.
| Renk Seçenekleri | Siyah Beyaz Yeşil |
| Ekran Boyutu | 6.31 İnç |
| Ekran Teknolojisi | OLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1116x2484 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 431 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 95.78 cm² |
| Ekran Özellikleri | Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Oleophobic Coating Çerçevesiz Tasarım Ekran İçinde Ön Kamera 1.000.000:1 Kontrast Oranı (Tipik) 10bit Renk Derinliği 240 Hz Screen Touch Response 800 cd/m² (nit) Parlaklık 140 |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran/Gövde Oranı | 83.5 % |
| Batarya Kapasitesi | 4415 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks) | 30 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (30W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Var |
| Batarya Özellikleri | 25 Dakikada %50 Dolum |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Panorama Otomatik Odaklama Makro (Macro) Çekim (2.5 cm) Sony Lytia LYT700C Sensör 1.0µm Piksel |
| Flaş | LED |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) Time-lapse (Hyperlapse) Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps 720p @ 60fps 1080p @ 30fps 1080p @ 60fps 2160p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı Makro (Macro) Çekim Otomatik Odaklama Ekstra Geniş Açı (120°) 1/3.06 Sensör Boyutu 1.12μm Piksel 5 Elementli Lens |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Otomatik Odaklama HDR Sanal Flaş Samsung ISOCELL KD1 Sensor |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 (SM7635) |
| CPU Frekansı | 2.5 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 2.5 GHz ARM Cortex-A720 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x 2.4 GHz ARM Cortex-A720 |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A520 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 810 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| RAM Tipi | LPDDR5 |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 3.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Boy | 156.5 mm |
| En | 73.3 mm |
| Kalınlık | 9.6 mm |
| Ağırlık | 193 Gram |
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 15 (V) |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | 3 Band (2.4/5/6GHz) Dual-Band (5GHz) Wi-Fi Direct Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC aptX AptX Adaptive aptX HD SBC |
| Navigasyon Özellikleri | GPS A-GPS BDS GLONASS Galileo |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX5 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP5X |
| Sensörler | İvmeölçer Jiroskop Yakınlık Sensörü Pusula Ortam Işığı Sensörü Hall Sensörü Barometre |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Askeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810H) 1.8 mt Yükseklikten Düşmeye Dirençli 7 Yıl Güncelleme Garantisi 8 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | eSIM Nano-SIM (4FF) |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Haziran |
| Durum | Henüz Ülkemizde Satışı Yok |
| Batarya Teknolojisi | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo Çift Hoparlör |
| Görüntülü Konuşma Uygulaması | Var |
| Parmak İzi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| USB Versiyonu | 2.0 |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 7i |
| Kayıpsız Yakınlaştırma | 2 x |
| Radyo | Yok |
| Video Oynatma | 17 Saat |
| Video Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.487 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.388 W/kg |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 2 TB |
| İnternet Kullanımı (Wi-Fi) | 12 Saat |
| Enerji Sınıfı | A |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 53 saat 52 dakika |
| Düşme Direnci Sınıfı | A |
| Onarılabilirlik Sınıfı | A |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1000 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP55 |
| Diğer Adları | The Fairphone (Gen. 6) |